opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szachu
    Rider
    • 2009
    • 639
    • Octavia II (1Z3)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    Zamieszczone przez szkoda
    szachu, a nie mówiłem
    Pewnie, że mówiłeś, ale jak człowiek sam nie sprawdzi to nie uwierzy

    A tak przy okazji, życzę wszystkim Wesołych Świąt.

    Komentarz

    • mikolaj93
      Rider
      • 2009
      • 383

      Co myślicie na temat opon Barum Bravuris 2 195/65R15 91 H ??? (znalazłem je w łodzi za 192zł z montażem)
      Czy ktoś ma i jak się sprawują (przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni)?
      Gdyby ktoś potrzebował podpiąć Vas'a w Łodzi to mogę pomóc tel. 600683962 lub PW (+serwis)
      !!!MoTóR NiE UmIeRa NiGdY , MoTóR JeSt WiEcZnY !!!
      Panie władzo, wiem ze przekroczyłem prędkość, ale porostu... lubię za==e==alać!!!

      UNIDEN USER

      Komentarz

      • MrOwA
        Drive
        • 2010
        • 62

        Witam. Zdecydowałem się wreszcie na UNIROYAL'e RainExpert 205R16. Rozumiem, że przez sklep netcar.pl można śmiało brać?
        Mam nadzieję, że będą ok.

        Komentarz

        • patrolgr93
          Drive
          • 2009
          • 71

          A ja kupiłem Bridgestone er300 zobaczymy co z tego będzie.
          Jutro zakładam choć wulkanizator mówi że jeszcze przejeżdżę 2 sezony ma moich Firestone tz200 co maja jakies 3-4mm

          Ps. A jak inni użytkownicy, jeździcie na oponach do końca czy wymieniacie wcześniej??

          Komentarz

          • szkoda
            RS
            S_OCP Member
            • 2005
            • 22543

            Zamieszczone przez MrOwA
            Rozumiem, że przez sklep netcar.pl można śmiało brać?
            jak najbardziej, brałem u nich yyyy, naprawdę już nie wiem ale na pewno kilka kompletów, raz był fakap, że przywieźli nie ten model (bardzo podobna nazwa), no ale to następnego dnia dostarczyli właściwy

            Zamieszczone przez mikolaj93
            Co myślicie na temat opon Barum Bravuris 2 195/65R15 91 H ??? (znalazłem je w łodzi za 192zł z montażem)
            dzisiaj testowałem takie 195/50/15 w innym aucie, na suchym bardzo fajnie, na mokrym podobno nie są już takie dobre, myślę, że ok, jak na budżetówki
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz

            • ruwado
              RS
              • 2009
              • 14883
              • Octavia IV (NX3)

              Zamieszczone przez krzysiek80
              co myslicie o barumkach
              o Barumach czytałem, że dobrze, że są założone - bo w ogóle są. Lepiej poszukać innych. Niekoniecznie najdroższych.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz

              • dragster
                Elegance
                • 2009
                • 895
                • Honda

                W poprzednim wózku (Punto) miałem Yokohama A drive, a to z powodu, że natrafiłem na ich dobrą cenę, a w testach wypadały super.

                i taka sytuacja: lato 2007, autostrada A4 odcinek Gliwice - Katowice, deszcz leje jak z cebra, dosłownie maksymalne oberwanie chmury. Wycieraczki naparzają na maxa, wręcz nie nadążają ze zbieraniem wody. A jechać mogłem spokojnie 50 - 70 km/h podczas gdy niektórzy kierowcy wręcz zatrzymywali się na poboczu lub stawali pod wiaduktami. Oczywiście było kilku takich co pędzili 100 - 120...

                Jeśli chodzi o jazdę na mokrym, podatność na aquaplaning i jazdę na suchym... były to super opony.
                Silnik R18A2.
                http://www.dadrl.org.uk
                http://www.lightmare.org

                Komentarz

                • leszekmw
                  RS
                  • 2005
                  • 5356

                  Zamieszczone przez dragster
                  podatność na aquaplaning
                  no wiesz , z tym deszczem to różnie bywa..., jaki miałeś rozmiar? 155/70/13?
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz

                  • dragster
                    Elegance
                    • 2009
                    • 895
                    • Honda

                    165/70/14 (pls... punto małe, ale aż takie najmniejsze nie jest :wink: )

                    ale racja: węższe mają mniejszą powierzchnię styku skutkiem czego mniej wody do odprowadzenia.

                    Moja opinia o Yokohamach opiera się na porównaniu ich z Michelin Energy (jeszcze nie Saver) - poprzednie, Fulda Diadem Linero i Matadorami (choć te chyba lepiej pominąć) w Skodzie Felicii. Wszystkie w podobnych rozmiarach.
                    Silnik R18A2.
                    http://www.dadrl.org.uk
                    http://www.lightmare.org

                    Komentarz

                    • leszekmw
                      RS
                      • 2005
                      • 5356

                      Zamieszczone przez dragster
                      Fulda Diadem Linero
                      hmmm..no te akurat wodę dobrze odprowadzały... , może te inne na których jeździłes były zużyte... :?
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz

                      • Wlody
                        Ambiente
                        • 2009
                        • 144

                        Niespodziwanie wpadła mi kasa więc zmieniam swoje używki-zresztą będą na sprzedaż( Bridgestone Turanza ER30 205/55/16) i mam kilka do wyboru - mianowicie co kupic :

                        205/55/16 91H

                        1. Barum Bravuris
                        2. Fulda Carat Progresso
                        3. Dunlop Fastresponse
                        4. Pirelli P7
                        5. Bridgestone Turanza ER300
                        6. Goodyear Excelence
                        7. Goodyear Efficient

                        Wszystkie wymienione wyżej kosztują poniżej 300 pln za sztukę i na więcej mnie nie stać.
                        Wszystkie uwagi i sugestie mile widziane
                        -------------------------------------------------------
                        moja pierwsza octa http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33459

                        Komentarz

                        • leszekmw
                          RS
                          • 2005
                          • 5356

                          Wlody, mnie się wydaje :? ...kup każdej po sztuce... :idea:

                          i to by było na tyle... :spoko
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz

                          • Wlody
                            Ambiente
                            • 2009
                            • 144

                            leszekmw no co Ty 7 opon to trochę za dużo :szeroki_usmiech
                            -------------------------------------------------------
                            moja pierwsza octa http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33459

                            Komentarz

                            • PAOLO ESCO
                              RS
                              • 2009
                              • 6626
                              • Volkswagen
                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                              Fuldę odradzam...mam akurat dwa komplety (tz letni i zimowy) i jestem z nich średno zadowolony a z opon zimowych wogóle nie jestem zadowolony (słabe właściwości jezdne na śniegu, nie pewne zachowanie na lodzie) opony letnie dosyć głośne...nie czuję się pewnie na drodze...podsumowując Fuldy już nie kupię
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz

                              • leszekmw
                                RS
                                • 2005
                                • 5356

                                PAOLO ESCO, no co Ty :?: :?: :?: zobacz ile osób chwali fuldę ....
                                nie znasz się...




                                :wink:
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz

                                • aldam
                                  L&K
                                  • 2006
                                  • 1036

                                  Zamieszczone przez Wlody
                                  5. Bridgestone Turanza ER300
                                  Jeżeli byłej zadowolony z er30 to kup jw.

                                  [ Dodano: Wto 06 Kwi, 10 09:19 ]
                                  Zamieszczone przez leszekmw
                                  PAOLO ESCO, no co Ty :?: :?: :?: zobacz ile osób chwali fuldę ....
                                  nie znasz się...




                                  :wink:
                                  Ja chwalę. Jeździłem na letnich atirro (mogłem coś przekręcić) oraz progresso. Fakt głośne, ale do właściwości jezdnych nie miałem zastrzeżeń.
                                  Audi A4 1.8TFSI

                                  Komentarz

                                  • zepter00
                                    RS
                                    • 2008
                                    • 2304

                                    Najlepsze są Pirelli P7 - asymetryczne, wykonane z dwóch rodzajów mieszanki. Bardzo dobre na suchym i fantastyczne na mokrym. Co ciekawe mają też dobrą długowieczność. Zdecydowany zwycięzca niezbyt odległego testu ADAC. Mam takie na Superbie. Zakręty idzie jak gokart (duża poprawa po poprzednich oponach) i zero piszczenia.
                                    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                    Komentarz

                                    • Damian_NO
                                      Classic
                                      • 2010
                                      • 29

                                      Ostatnio kupiłem gazetkę "Auto Świat". Był tam test opon w rozmiarze 185/60 R15. Zdecydowanie wygrał Dunlop Fastresponse, drugi był Continental PremiumContact2 a trzeci Kumho Ecsta. Dla mnie najważniejszą wartością jest odprowadzanie wody z naszych dziurawych dróg i wg tego tygodnika Dunlop i Continental wypadają najlepiej. Osobiście szukam rozmiaru 195/65 R15. Ceny Dunlopa i Continentala na Alledrogo.pl zaczynają się od ok 200zł/szt, a na opony.com w granicach 230zł przy czym tam chyba jest gratis wysyłka.
                                      Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców...

                                      Komentarz

                                      • zepter00
                                        RS
                                        • 2008
                                        • 2304

                                        Tu chodzi o opony od 16 wzwyż :?
                                        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                        Komentarz

                                        • Sev
                                          L&K
                                          • 2007
                                          • 1295

                                          Co użytkownik to opinia. Każdy swoje chwali, jedno jest pewne w każdej kategorii cenowej jest kilku faworytów, zdecydowana większość jeździ "normalnie" i nie zauważy różnicy między Barumem a Michelinem ale odczuje ją w kieszeni. Inni, schizole jak ja, szukają opony która będzie się kleić jak głupia do asfaltu a że szybciej się zużyje, trudno, skoro się klei musi się zużyć. Inny będzie cenił to że na oponie przelata pierdylion kilometrów.

                                          W temacie opon już tyle zostało powiedziane, niekiedy wielokrotnie że czasem warto przeczytać to co już zostało napisane ale nie każdemu się chce przeglądać 30 stron wątku.

                                          Od siebie mogę dodać dwa słowa, krótko odnośnie Potenzy RE050A w rozmiarze 205/55R16, po przesiadce z Dunlopów SP sport 2000E zauważyłem kolosalną poprawę jeżeli chodzi o przyczepność na mokrym, wilgotne rondo pod Auchan we Wrocku (to mniejsze) na wewnętrznym pasie ok 60km/h i trzyma. Dunlop wylatywał już przy ok 50km/h a Potenza dalej trzyma. Na suchym jedynie subiektywne odczucia ale szybkość reakcji i trzymanie boczne bez porównania lepsze niż na Dunlopach. W Niedzielę przetestuję oponki być może na niskich łąkach. To tyle po przejechaniu około 500km.
                                          6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                                          Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                                          Komentarz

                                          • Damian_NO
                                            Classic
                                            • 2010
                                            • 29

                                            no i co w związku z tym, że chodzi o 16?
                                            Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców...

                                            Komentarz

                                            • Wlody
                                              Ambiente
                                              • 2009
                                              • 144

                                              [quote="aldam"]
                                              Zamieszczone przez Wlody
                                              5. Bridgestone Turanza ER300
                                              Jeżeli byłej zadowolony z er30 to kup jw.

                                              Decyzja podjęta, zdecydowałem sie na Bridgestony Turanza ER300 91H- najlepszy wybór u mnie we"wsi" cena z założenem i wyważeniem 280pln. Dzwoniłem w kilka punktów i w wiekszosci cena ponad 320pln tak samo z googyearami ale z indeksem V , np. Kleber Dynamix 3 cena 270 wiec uważam ,że marka Bridgestone do czegoś zobowiązuje, mam nadzieję , że sie nie zawiodę.
                                              -------------------------------------------------------
                                              moja pierwsza octa http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33459

                                              Komentarz

                                              • MrOwA
                                                Drive
                                                • 2010
                                                • 62

                                                To jeszcze pytanko. Czy jeżeli Uniroyale w tym roku wypadły całkiem sensownie w teście ADAC ale w rozmiarze 185 to mogę przyjąć, ze 205 będą tak samo dobre?
                                                Chodzi o RainExperty.

                                                Komentarz

                                                • szkoda
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2005
                                                  • 22543

                                                  Zamieszczone przez MrOwA
                                                  To jeszcze pytanko. Czy jeżeli Uniroyale w tym roku wypadły całkiem sensownie w teście ADAC ale w rozmiarze 185 to mogę przyjąć, ze 205 będą tak samo dobre?
                                                  Chodzi o RainExperty.
                                                  PODOBNO można to przenosić na rozmiar w górę i w dół, ale rainsport2 wypadły nieźle w 205...
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz

                                                  • MrOwA
                                                    Drive
                                                    • 2010
                                                    • 62

                                                    Ja piszę o RainExpertach z 2010

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...